שטיין נתי פיזיותרפיסט ומומחה לנושא המדרסים

שטיין נתי מדרסים

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ותואר שני מאוניברסיטת באר שבע (2016), בעל תואר מאסטר באוסטאופתיה סטרוקטוראלית מביה"ס לאוסטאופתיה של מדריד, בוגר קורס מאמנים מטעם ווינגייט ועוסק בתחום האורתופדיה והשיקום מעל 20 שנה.

נחשב לאחד מייצרני המדרסים המובילים בארץ, בעל הבנה יוצאת דופן בתחום רפואת כף הרגל, הביומכאניקה של הפציעה, ומתן פתרונות יצירתיים בעזרת מדרסים לבעיות כף רגל מורכבות שבעבר היו נחשבות לבעיות בלתי פתירות. קישור לאתר החנות!

מטטרסלגיה ( metatarsalgia) \ כאבים תחת הכריות הקדמיות של כף הרגל מהווה אחת הסיבות השכיחות ביותר לכאבים בכף הרגל, התיאור השכיח ביותר לכאבי מטטרסלגיה הינו תחושת חוסר נוחות של אבן הנמצאת בתוך הנעל, כאב או תחושת שריפה תחת הכריות בקדמת כף הרגל לרוב תחת ראש עצם המסרק השנייה אך עתים גם תחת ראש המסרק השלישי ועתים אף הרביעי.
מטטרסלגיה מתרחשת מסיבות מגוונות כמו סכרת, מחלת פרקים או נוירו פתיה פריפרית אך כגם בגלל בעיות אורתופדיות מקומיות כמו פלטפוס המלווה בקריסה של השורה הראשונה בכף הרגל או קשת חלולה, נוקשות או מגבלה בטווח היישור של מפרק הקרסול או מפרק הברך עשויים לגרור עומסי ייתר על עצמות המסרק ולצור כאבים של מטטרסלגיה, קיצור של שרירי או מבנה לקוי של ראשי עצמות המסרק או האצבעות.
מטטרסלגיה לרוב מלווה ביבלת תחת ראשי המסרק שבמקרים רבים מהווה את המקור העיקרי לרגישות המקומית ולכאבים.

מדרסים למטטרסלגיה כמעט תמיד יהיו מדרסים רכים שיפזרו את העומסים תחת ראשי עצמות המסרק, המדרסים למטטרסלגיה עשויים להכיל מספר מרכיבים כמו מטטרסאל פד או מטטרסאל בר שתפקידם הוא להוריד את העומס מראשי עצמות המסרק הכאובות, עשויים להכיל תמיכה ראויה בקשת תוך מתן דגש לחלק הקדמי של הקשת.

אחד האמצעים השכיח ביותר והיעיל ביותר להורדת העומס מראשי עצמות המסרק המרכזיות במדרסים למטטרסלגיה הוא המטטרסל פד ( metatarsal pad), שימוש נכון במטטרסל פד בגודל ובמיקום הנכון יפתרו את מרבית בעיות המטטרסלגיה אצל מרבית המטופלים.

קריאת חומר נוסף בנושא מדרסים למטטרסלגיה.

קריאת חומר נוסף בנושא באתר הישן 

הטפול במטטרסלגיה בשלב האקוטי יכלול שימוש בקרח לקירור והורדת כאבים ושימוש בנוגדי דלקת ללא סטרואידים ( nsaids ) להורדת מרכיבי הדלקת והורדת כאבים, בשלבים הכרוניים קיימת חשיבות רבה להתאמת הנעלה ומדרסים מתאימים, טפול פיזיותרפיה הכולל מתיחות ומובילזציות, עיסוי רקמות עמוקות דיקור יבש ומכשירים אלקטרותרפיים כמו אולטראסאונד או גלי הלם

Contact details.

חולון

יהושע רבינוביץ 58

מרכז מסחרי דר-גת

Tel : 03-5169361

Fax : +1 212 345 3456

Location.

Contact us.